Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Nie zwlekaj! Wybierz unikalną ofertę! Wyprawy w najlepszej cenie.

Góry od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, niesamowite widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, że trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowany poziom trudności tras sprawia, że każdy – również kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte kłopoty mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich wypadkach zaleca się skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie świadczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje podróży

Największą popularnością wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum i Himalaje, niemniej jednak z uwagi na wysoki stopień trudności i duże koszty większość miłośników gór nie decyduje się na te rejony. Dużo tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Poza tym polskie firmy organizują również wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]