Zabezpiecz powierzchnie drewniane środkami do ochrony drewna

Środki do impregnacji drewna kupisz na verdeavis.pl

Środki do impregnacji drewna to produkty używane zarówno do mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny należy zabezpieczyć nimi meble?

Zastosowanie środków do ochrony drewna

Drewno to materiał nadający pomieszczeniu przytulnego charakteru. Stanowi ono surowiec często wykorzystywany do wyrobu elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna chronią surowy surowiec przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych – deszczu czy promieniowania UV, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie czynności umożliwiają uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – np. odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować deskę tarasową, meble ogrodowe, huśtawki oraz wiele innych elementów. Natomiast preparaty stosowane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im olśniewający połysk, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Pieczołowicie zestawione składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, iż podłoga jest w wyższym stopniu wytrzymała na zużycie i zniszczenia. Warto jednak pamiętać, iż drewniane parkiety muszą być pielęgnowane we właściwy sposób – myte preparatami na bazie olejów i wosków.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]