Zamienniki kapsułek do Nespresso

Nespresso kapsułki. Zdobądź więcej wiadomości

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych zwolenników. Aktualnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem produkuje wiele uznanych firm.

Czy są w sprzedaży kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten typ kapsułek wygasł kilka lat temu więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest włoska Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance robusty i arabiki. Drugim słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miejscowości, czyli Venezia, Firenze, Trieste i Roma. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty czekolady, palonego drewna czy suszonych owoców. Inni uznani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje także polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Ristretto, Intensiva czy Milano, w tym także kawy aromatyzowane – Vanilla, Hazelnut, Carmel oraz Chocolate.

Podstawowe opakowania dostępne w większości sklepów mieszczą zwykle 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednakże dla nabywców, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają znacznie obniżyć cenę napoju. W przypadku, kiedy kupujący ma obawy, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim wyśle zamówienie powinien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Kontakt:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]