Znaki BHP – jakie rodzaje są dostępne?

Dowiedz się, gdzie nabyć znaki BHP, wejdź na www.poniedzialek.pl

W Polsce obowiązują naprawdę dokładne przepisy BHP. Ich przestrzeganie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń staje się marginalne. Na chwilę obecną przepisy BHP zwracają uwagę na konieczność właściwego oznaczania budynków. Tym samym troska o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo ważna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je dostrzec?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszcza się na różnego rodzaju budynkach. Chodzi między innymi o hale produkcyjne, biurowce, jak również szkoły czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące postępowania w momencie pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się wielkim znaczeniem zaliczane są również instrukcje mówiące zasadach postępowania z odpadami o charakterze medycznym, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma właściwe oznaczenie trasy do ewakuacji. To ona jest stosowana w sytuacji, gdy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na przeróżnych mechanizmach, których z powodu awarii nie można użytkować – dotyczy to na przykład wind. Znaki BHP powszechnie stosowane są także w przemyśle. Stosuje siętam z reguły znaki mające charakter ostrzegawczy , ale także znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je wykonuje?

Stosowane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które świetnie znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokogatunkowe PCV. Dzięki temu znaki BHP można umieszczać nie tylko we wnętrzach budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie utracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co kluczowe – nadal będą wyraźne. W wielu wypadkach powlekane są również materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one widoczne także kiedy jest ciemno. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Kontakt:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]